Krajowe badanie samobójstw i eutanazji wspomaganych przez lekarza w Stanach Zjednoczonych ad 7

Stwierdzenie, że 54 procent pacjentów otrzymujących śmiertelny zastrzyk nie wysunęło prośby, sugeruje, że lekarze i członkowie rodziny poczuli się zmuszeni do interweniowania z decyzją o przyspieszeniu śmierci. Większość tych pacjentów miała mniej niż 24 godziny życia, odczuwała znaczny dyskomfort lub ból i była w stosunkowo publicznym otoczeniu szpitala, z członkami rodziny, którzy byli ściśle zaangażowani w momencie śmierci. Uspokojenie można było zastosować odpowiednio do objawów refrakcji w ostatnich godzinach życia, ale w braku szczegółowych opisów okoliczności związanych z tymi prośbami i działaniami, uzasadniona jest ostrożna interpretacja. Chociaż fakt, że respondenci opisali te przypadki jako przykłady śmiertelnego wstrzyknięcia sugeruje, że ich główną intencją było przyspieszenie śmierci, stosowanie uspokojenia w przypadku objawów refrakcyjnych u pacjentów w pobliżu śmierci mogło skłonić niektórych lekarzy do zgłaszania działań mających na celu złagodzenie cierpienia, które były również zamierzone. przyspieszyć śmierć Dodatkowe badania dotyczące okoliczności, w których lekarze honorują prośby o przyspieszenie śmierci, powinny ocenić, czy lepszy dostęp do opieki paliatywnej może zapobiec niektórym z tych wniosków22, 23, a także wyjaśnić praktyczne konsekwencje ustanowienia wytycznych regulacyjnych. Ocenialiśmy praktyki lekarzy w czasie, gdy edukacja medyczna w zakresie opieki paliatywnej była w dużej mierze niedostępna i taka opieka była sporadycznie dostarczana23. Rozpowszechnianie wniosków o pomoc w przyspieszaniu śmierci i spełnianiu takich żądań może różnić się w społecznościach, w których opieka paliatywna jest łatwo dostępna .
Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez granty z Fundacji Greenwall, Narodowego Instytutu Badań Pielęgniarskich (1RO3NR03109) oraz Fundacji Gerbode. Drs. Meier i Morrison są członkami Wydziału Naukowego Instytutu Społeczeństwa Otwartego na temat śmierci w Ameryce. Dr Morrison jest obywatelem Brookdale National Fellow.
Poglądy wyrażone w tym artykule niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Uniwersytetu w Rochester lub jego Wydziału Medycyny.
Jesteśmy wdzięczni Jeri Mulrow za jej pracę nad wzorcem, doborem i wagą; i do Roberta N. Butlera, MD, Joann Lynn, MD, Kathleen Foley, MD, Susan D. Block, MD, i Wydziałowi Naukowcy Projektu Instytutu Społeczeństwa Otwartego o Śmierci w Ameryce dla ich przeglądu i komentarzy.
Author Affiliations
Z Departamentów Geriatrii i Rozwoju Dorosłych (DEM, RSM, CKC) i Biomathematical Sciences (SW), Mount Sinai School of Medicine, Nowy Jork; National Opinion Research Centre, University of Chicago, Chicago (C.-AE); i University of Rochester, Rochester, NY (TQ).
Prośby o przedruk do Dr. Meiera w Box 1070, Mount Sinai School of Medicine, Nowy Jork, NY 10029.
[więcej w: celiprolol, bimatoprost, bisoprolol ]
[podobne: zielony jęczmień działanie, zielony jęczmień gdzie kupić, zielony jęczmień zastosowanie ]