Ryzyko rozpoznania raka po pierwotnej zakrzepicy żył głębokich lub zatorowości płucnej ad 5

W przypadku kilku rodzajów raka, takich jak trzustka i rak wątroby, wczesne wykrycie nie zmienia prognozy. Inne nowotwory można wykryć za pomocą prostych metod.17 W badanej grupie 26600 osób musiałoby być poddane badaniu przesiewowemu pod kątem 304 nadmiarowych nowotworów, które można znaleźć podczas pierwszego roku obserwacji, a co najmniej 40 procent tych pacjentów prawdopodobnie miały przerzuty w momencie rozpoznania, w porównaniu z 29 procentami w populacji odpowiadającej płci i wieku pacjentów z tymi samymi rodzajami raka. W związku z tym, intensywne badania przesiewowe pacjentów z chorobą zakrzepowo-zatorową nie wydają się być efektywne kosztowo.5. Rozległe badania przesiewowe mogą powodować szereg innych problemów, w tym dyskomfort i stres psychiczny.16 Nasze wyniki zdecydowanie wspierają pragmatyczne zalecenie stosowania jedynie prostych metod badania i patrzenia w przypadku raka u pacjentów z objawami przedmiotowymi i podmiotowymi raka Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez dotacje z Danish Cancer Society, Duńskiej Narodowej Fundacji Badawczej, Duńskiej Rady ds. Badań Medycznych (9700677) i Oncologic Research Unit w Aalborg Hospital. Działalność duńskiego Centrum Epidemiologii jest finansowana z dotacji z Duńskiej Narodowej Fundacji Badawczej.
Jesteśmy wdzięczni Andrei Bautz za pomoc w informatyce.
Author Affiliations
Z Duńskiego Centrum Epidemiologii w Katedrze Epidemiologii i Medycyny Społecznej (HTS, FHS) oraz z Departamentu Medycyny Wewnętrznej V (HTS), University of Aarhus, Aarhus; duński Cancer Society, Institute of Cancer Epidemiology, Copenhagen (LM, JHO); i Departamentu Medycyny Wewnętrznej M, Szpital Aalborg, Aalborg (GLN) – wszystko w Danii.
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. S.rensena w Duńskim Centrum Epidemiologii Science, University of Aarhus, H.egh-Guldbergs Gade 10, DK-8000 Aarhus C, Dania.
[przypisy: Mimośród, Corsodyl, hurtownia portfeli ]
[więcej w: zielony jęczmień działanie, zielony jęczmień gdzie kupić, zielony jęczmień zastosowanie ]