Accidental Nuclear War – Ocena po zimnej wojnie cd

Kilka różnych scenariuszy zostało rozpatrzonych przez organizację obrony przeciwrakietowej Departamentu Obrony.31 Postanowiliśmy przeanalizować scenariusz, który mieści się w środkowym zakresie niebezpieczeństwa spowodowanego przez przypadkowy atak: wystrzelenie przeciwko Stanom Zjednoczonym broni na pokładzie jedynego rosyjskiego okrętu podwodnego o napędzie rakietowym Delta-IV, z dwóch powodów. Po pierwsze, zabezpieczenia przed nieuprawnionym uruchomieniem rosyjskich pocisków podwodnych są słabsze niż zabezpieczenia przed rakietami opartymi na silosach lub ruchomymi rakietami lądowymi, ponieważ rosyjski personel generalny nie może stale monitorować statusu załogi i pocisków ani korzystać z łączy elektronicznych do nadpisują nieautoryzowane starty przez załogi. Po drugie, Delta-IV jest i pozostanie ostoją rosyjskiej strategicznej floty okrętów podwodnych.27,32,33 Okręty podwodne Delta-IV są wyposażone w 16 pocisków. Każda pocisk jest uzbrojony w cztery głowice o mocy 100 kt i ma zasięg 8300 km, wystarczający do dosięgnięcia niemal każdej części kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych od typowych stacji startowych na Morzu Barentsa.34,35 Uważa się, że te pociski są celowane na miękkie cele, zwykle w amerykańskich miastach lub w ich pobliżu, podczas gdy bardziej precyzyjne pociski oparte na silosach atakowałyby amerykańskie instalacje wojskowe.36 Chociaż możliwe są różne strategie kierowania dla każdej konkretnej Delta-IV, jest prawdopodobne, że dwa z jej pociski są przeznaczone do atakowania celów wspierających wojnę w każdym z ośmiu obszarów miejskich USA. Jeśli 4 z 16 pocisków nie dotrze do celu z powodu awarii przed lub po starcie, wówczas 12 pocisków z 48 głowicami osiągnie swoje cele.
Potencjalne konsekwencje awarii jądrowej
Zakładamy, że trafiło osiem amerykańskich obszarów miejskich: cztery z czterema głowicami i cztery z ośmioma głowicami. Zakładamy również, że cele zostały wybrane zgodnie ze standardowymi priorytetami militarnymi: strony przemysłowe, finansowe i transportowe oraz inne elementy infrastruktury, które są niezbędne do wsparcia lub odbudowy po wojnie. Ponieważ do zniszczenia konstrukcji takich jak doki, betonowe pasy startowe, budynki wzmocnione stalą i obiekty podziemne wymagane są wybuchy o małej wysokości, większość, jeśli nie wszystkie detonacje, spowoduje znaczny wczesny opad.
Efekty fizyczne
W naszym modelu liczba bezpośrednich zgonów zależy przede wszystkim od obszaru nadgorliwości , który byłby wynikiem eksplozji termojądrowej nad miastem. Pożary rozpalają się na odsłoniętym obszarze z grubsza 10 lub więcej kalorii promieniowania cieplnego na centymetr kwadratowy, łącząc się w gigantyczną burzę z huraganowymi wiatrami i średnią temperaturą powietrza powyżej punktu wrzenia wody. W tym obszarze połączone efekty przegrzanego wiatru, toksycznego dymu i spalin doprowadzą do śmierci na poziomie 100 procent.
Dla każdej głowicy o długości 100 kt promień okręgu o prawie 100% krótkoterminowej śmiertelności wynosiłby 4,3 km (3,4 mil), czyli zakres, w którym 10 cal na centymetr kwadratowy jest dostarczany na powierzchnię Ziemi z gorącej kuli ognia podczas pogody warunki, w których widoczność wynosi 8 km (5 mil), co jest niskie dla prawie wszystkich warunków pogodowych
[przypisy: bromazepam, ambroksol, Mimośród ]
[więcej w: zakrzepica żył objawy, wash master, olx jastrzębie zdrój ]